Anemičan i umoran Partizan u Ankari, Turk Telekom bez muke do trijumfa

Košarkaši Paritzana poraženi su u gostima od Turk Telekoma u 11. kolu Evrokupa, rezultatom 85:71.

Nije najbolje počela avantura crno-belih u Turskoj, a tako se i završila.

Posle ubedljivih pobeda nad Trentom i Hamburgom, Partizan je prekinuo seriju pobeda u Evrokupu i pretrpeo poraz u Ankari.

Umor je stigao crno-bele, a nije im na ruku išlo ni duže putovanje od planiranog zbog loših vremenskih uslova, pa „parni valjak“ nije pošteno ni upalio protiv Turk Telekoma.

Meč je počeo promašajima i greškama na obe strane, ali se domaćin popravio kako je vreme odmicalo, dok se Partizan mučio u napadu.

Na poluvremenu je domaćin imao lepu prednost – 43:32, najviše zahvaljujući procentu šuta – Turk Telekom je za dva poena šutirao 9/12, a Partizan 9/19.

Rotirao je Željko Obradović, ali košarkašima Partizana jednostavno ništa nije polazilo za rukom.

Nije Partizan blistao ni sa linije penala, pa je krajem treće četvrtine imao tek 12/20.

U poslednjoj četvrtini je Partizan uspevao da pronađe odlična rešenja u napadu, Mur je pogodio i važne trojke, ali je Turk Telekom svaki put odgovorio i tako održavao prednost.

Klemons je sa 20 poena bio najbolji pojedinac na meču, Džonson i Terel su dodali po 15.

U ekipi Partizana Mur je bio najefikasniji sa 15, a po poen manje su dodali Panter i Lesor (koji je sa linije penala imao 4/16).

„Dominirali su svih 40 minuta. Očigledno je da moramo da vidimo gde smo grešili. Naša reakcija u mnogim momentima je bila prespora. Nije bilo energije i to je bio glavni razlog. Ako želite da pobedite morate da igrate jako i da date sve od sebe na terenu“, rekao je Željko Obradović na konfrenciji za medije posle meča.

U narednom kolu Partizan gostuje Huventudu, a potom na svom terenu igra protiv Andore.