AUSTRALIJAN OPEN: Cicipas jedva, Marej ispao!

Četvrti teniser sveta Stefanos Cicipas plasirao se danas u 3. kolo Australijan opena pošto je u Melburnu savladao Argentinca Sebastijana Baesa sa 7:6, 6:7, 6:3, 6:4.

Meč između grčkog tenisera i 88. igrača sveta trajao je puna tri sata i 22 minuta.

Sve do devetog gema prvog seta nije bilo brejkova, a tada je do vođstva 5:4 došao Baes.

Već u narednom gemu Cicipas vraća brejk, a zatim osvaja set u taj-brejku sa 7:1.

Cicipas je u trećem delu igre vodio sa 5:0, ali je do kraja seta Baes uspeo da smanji rezultat sa tri osvojena gema, dok je u četvrtom setu grčkom teniseru dovoljan bio brejk u trećem gemu.

Prošlogodišnji polufinalista Australijan opena u sledećem kolu će igrati protiv Francuza Benoa Pera.

Per, 56. teniser na ATP listi je sa 6:4, 6:4, 6:7, 7:6 pobedio bugarskog igrača i 26. nosioca Grigora Dimitrova.

Do trećeg kola turnira u Melburnu je došao i deveti teniser sveta Feliks Ože-Alijasim, koji je sa 7:6, 6:7, 7:6, 7:6 pobedio Španca Alehandra Davidoviča Fokinu.

Sva četiri seta otišla su u taj-brejk, prvi je pripao Kanadjaninu rezultatom 7:4, drugi je osvojio španski teniser istim rezultatom, dok je naredna dva sa 7:5 i 7:4 osvojio Ože-Alijasim.

U narednoj fazi kanadski teniser igra protiv Britanca Danijela Evansa, 24. nosioca na turniru.

Endi Marej je završio svoje učešće na Australijan openu pošto je poražen od japanskog tenisera Tara Daniela sa 6:4, 6:4 i 6:4 posle dva sata i 49 minuta igre.

Marej je posle dobrih rezultata u Sidneju bio favorit u ovom meču, ali je jasno da je daleko od svoje forme i da mu je potreban kontinuitet da bi ušao u prvih 100.