Cicipas se plasirao u polufinale Australijan opena

Četvrti teniser sveta Stefanos Cicipas plasirao se danas u polufinale Otvorenog prvenstva Australije u Melburnu, pošto je savladao Italijana Janika Sinera sa 6:3, 6:4, 6:2.

Grčki igrač je do pobede nad desetim teniserom sveta došao za dva sata i šest minuta.

Cicipasu je za dobijanje prvog seta dovoljan bio brejk u drugom gemu, dok je u narednom setu brejk napravio u trećem gemu (2:1).

Zatim je usledila pauza zbog kiše i zatvaranja krova, a grčki teniser je u nastavku sačuvao prednost.

U trećem setu je napravio dva brejka i posle iskorišćene prve meč lopte se po treći put plasirao u polufinale Australijan opena.

Tokom celog meča Cicipas protivniku nije dozvolio nijednu brejk šansu, dok je grčki igrač realizovao sve četiri.

Za narednog rivala Cicipas će imati pobednika meča u kojem igraju drugi teniser sveta Rus Danil Medvedev i deveti igrač na ATP listi Kanađanin Feliks Ože-Alijasim.