Odbojka: Poraz Vojvodine u Ligi šampiona – Nemci ubedljivi u Novom Sadu (VIDEO)

Utakmica je odigrana u velikoj sali Sportskog i poslovnog centra „Vojvodina“, a naš šampion je, uz podršku oko 4.000 prisutnih, uz glasno, strastveno navijanje odlično počeo prvi set.

Posle serije dobrih servisa Nemanje Čubrila stigla je Vojvodina do +5 (10:5) što je, uz manje probleme održavala do finiša. Pri rezultatu 23:19, naš tim pravi seriju grešaka uvodi set u borbu na razliku u kojoj se bolje snalazi ekipa iz Nemačke i dobija ga 27:25.

Nakon tog neočekivanog raspleta utihnula je i publika, pa je tim iz Berlina lako i opušteno preuzeo dominaciju na startu drugog seta (10:5), u kojem je, tek uz malo oscilacija, sigurno stigao do 25:20.

Treći set je počeo kao i drugi. Stigao je Berlin brzo do +5 na 10:5 ali je Vojvodina najpre izjednačila (10:10) a zatim i preuzela vođstvo i stigla do 16:13. Nanovo je živnula publika ali se gosti nisu predavali pa su se bolje snašli u neizvesnoj završnici i stigli do 25:23 za set i meč.

U osminu finala Lige šampiona plasiraće se pobednici pet grupa uz tri najbolje drugoplasirane ekipe.

U grupi D u kojoj se nadmeće i Vojvodina naš tim trenutno zauzima treće mesto. Vodeći je Berlin ispred Zenita dok je poslednja ekipa Benfike koja više nema šansi za plasman u narednu rundu.

Vojvodina NS Seme će u poslednja dva kola odigrati mečeve protiv Benfike, oba u Lisabonu, 16. i 17. februara.