Superliga Srbije: Kolubara korak bliže opstanku, prate je Mladost i Radnik!

Fudbaleri Kolubare savladali su kao gosti Radnički iz Kragujevca sa 2:1 u meču 32. kola Superlige, grupe plej-aut. Bez pobednika u duelima Metalca i Spartaka, kao i Novog Pazara i Mladosti.

Kolubara je iskoristila remije rivala i osamostalila se na prvoj poziciji grupe plej-aut sa 40 bodova, dva više od pratilaca Mladosti i Radnika.

Svi golovi u Kragujevcu postignuti su u drugom poluvremenu. Gosti su poveli u 50. minutu preko Radovanovića. Radnički je izjednačio u 62, strelac je bio Trifunović. Konačan rezulta postavio je Stojanović četiri minuta kasnije.

Metalac i Spartak odigrali su nerešeno 1:1. Spartak je poveo u četvrtom minutu susreta. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Nikolić. U 14. minutu nakon asistencije VAR-a poništen je gol Spartaka.

Izjednačenje domaćinu je doneo Stojanović, takođe sa bele tačke, u 42. minutu.

Isti rezultat bio je i na meču Novi Pazar – Mladost. Lončar je doveo domaćine u vođstvo u 65. minutu. Mladost je izjednačila preko Jovanovića u 72. minutu.

Što se plej-ofa tiče, Voždovac je u jedinom okršaju savladao Vojvodinu sa 2:1, a strelci su bili Ivezić u prvom i Mijailović u drugom poluvremenu.

„Zmajevi“ sada imaju 44 boda i popeli su se na četvrtu poziciju na tabeli, koja vodi u kvalifikacije za evropska takmičenja, dok je Voša sedma sa dva boda manje.