Zvezda nakon preokreta do pobede i prvog mesta na tabeli

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su na gostovanju u Gornjem Milanovcu ekipu Metalca sa 2:1 u meču 27. Kola Superlige Srbije. Crveno-beli trijumfom izbijaju na prvo mesto na tabeli u domaćem takmičenju.

Bitna pobeda izabranika Dejana Stankovića, koji se nakon dužeg vremena ponovo vraćaju na prvo mesto na tabeli Linglong Superlige. Zvezda se izjednačila po broju bodova sa Partizanom, ali je u prednosti zbog boljeg međusobnog skora.

Zvezda je od starta nametnula ritam koji joj više odgovora i istakla namere o pobedi u Gornjem Milanovcu.

Imali su crveno-beli znatno veći posed lopte, provodili više vremena na završnoj trećini dela terena, stvarali solidan broj šansi, ali je nedostajao gol.

Prilike u uvodnih pola sata meča propustili su prvo Ohi, potom Ivanić, a onda i Katai.

Metalac u periodu od 28. Do 32. minuta beleži bolju igru i to odmah materijalizuje.

Dragović je izgubio loptu na svojoj polovini, Prestiž to koristi, šalje pas kroz noge Erakovića ka Cvetkoviću, a ovaj bez većih problema matira Borjana i donosi prednost domaćinu.

Od tog momenta, napadi Crvene zvezde postali su učestaliji i konkretniji.

U nekoliko navrata dolazili bi gosti u priliku, ali je nedostajalo koncentracije u završnici.

Delovalo je da će se prvo poluvreme završiti sa vođstvom Metalca, ali Zvezda stiže do gola u drugom minutu nadoknade prvog dela.

Katai je driblingom izborio poziciju za centaršut sa leve strane, lopta stiže do Ohija, koji dobro skače, pravi trzaj glavom i postiže gol za 1:1.

Trener Stanković u drugom delu meča ubacio je Pavkova umesto Bena i to se ispostavilo kao odličan potez.

Napadač Crvene zvezde u 57. Minutu beži odbrani Metalca, dobija pravovremeni pas, izbija sam pred golmana Markovića i rutinski postiže gol za preokret gostiju.

Nakon preokreta, Zvezda nije prestajala da napada, ali je to činila u nešto slabijem intezitetu.

Gledala se prava rovovoska borba na sredini terena, što govori i podatak o nekoliko žutih kartona u tom periodu.